7 Acil Durumda, 7 Etkili Teknik ile Nasıl Hayatta Kalınır?

Faydalı Bilgin – Çünkü bir gün siz de bu tekniklere ihtiyaç duyabilirsiniz…

İşte onlar…

1. Bir afet sonrası kalabalıktan sıyrılmak zor olabilir…
Bir afet sonrası kalabalıktan sıyrılmak zor olabilir... Asla kalabalığın aksi yönüne gitmeye çalışmayın. Sağ ya da sol tarafı seçip yavaşça gruptan çıkmaya çalışın.  2. Deprem anında kapı kirişleri sizi korumaz. Bir eşyanın yanına kıvrılırsanız hayatta kalabilirsiniz
Deprem anında kapı kirişleri sizi korumaz. Bir eşyanın yanına kıvrılırsanız hayatta kalabilirsiniz Yukarıdan düşen tüm beton blokları eşya üzerine de düşeceği için bir hayat alanı oluşturabilirsiniz. 3. Öksürük ile kalp krizinizi atlatabilirsiniz!
Öksürük ile kalp krizinizi atlatabilirsiniz! Öksürük, bedeni tekrar sarj eder. Kalbinizde ağrı varsa öksürün! 4. İzlendiğinizi düşünüyorsanız hemen kalabalığa yönelin!
İzlendiğinizi düşünüyorsanız hemen kalabalığa yönelin! 5. Fren tutmuyorsa yapılacakları önemle okuyun…
Fren tutmuyorsa yapılacakları önemle okuyun... Öncelikle frene büyük bir basınç uygulayarak ani hareketler ile basın. Bu çoğunlukla freni tekrar aktif hale getirir. 
Dörtlülerinizi yakın ve diğer sürücüleri uyarın.
Emniyet kemerinizin takılı olduğundan emin olun.
El frenini kullanın. Aniden çektiğinizde sürüklenmeye yol açabileceğinden kademe kademe kullanın.  6. Kayboldunuz ve güneşin batmasına ne kadar kaldığını bilmiyorsunuz? Kolay!
Kayboldunuz ve güneşin batmasına ne kadar kaldığını bilmiyorsunuz? Kolay! Ufuk çizgisini görebileceğiniz bir yerde ellerinizi bu şekilde konumlandırın. Her parmak 15 dakikaya denk gelir. Güneşten aşağıya doğru kaç parmak olduysa 15 ile çarpın. Güneşin batmasına kalan saati bu şekilde bulabilirsiniz.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 16:37

7 Acil Durumda, 7 Etkili Teknik ile Nasıl Hayatta Kalınır?
Makaleye oy verin :