Açken zencefil suyu içtiğinizde vücudunuza ne olur?

Çok sayıda çalışma zencefilin inanılmaz sağlık yararlarını doğruladı ve bu içecek lezzetli ve ferahlatıcı bir yolla tüketilerek sağlığınıza destek oluyor.

Sindirime yardımcı olur, hamilelik sırasında bulantıları önler ve yüksek antioksidan içeriği vertigo, soğuk algınlığı ve gripleri önler.

Zencefil suyunun tüketiminin kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu yararlı kök, LDL kolesterol, düşük yoğunluklu lipid kolesterol veya ‘kötü’ kolesterolün kan seviyelerini azaltır.

LDL kolesterol düzeylerinin yüksek olması ateroskleroz olarak bilinir, bu da plağın atardamarlarda biriktiği ve sertleştiği bir hastalıktır.

Araştırmacılar, zencefilin yaygın bir steroid olmayan anti-inflamatuar ilaç olan ibuprofen kadar etkili olabileceğini bulmuşlardır. Bu durum genellikle ağrıyı yatıştırmaya yardımcı olmakta ve yan etkilere neden olmamaktadır.

İbuprofen mide ve bağırsakta hasara neden olurken, zencefil suyu aybaşı ağrılarını yatıştırır, diz ağrısını hafifletir ve kireçlenmesemptomlarını hafifletir.

Zencefildeki antioksidanların, aynı zamanda, pro-inflamatuar TNF-a’yı baskılayabildikleri veya tümör nekroz faktörü alfa olarak bilinen diğer kanserlerle de savaşabildikleri bulunmuştur.

Bu aslında, vücut boyunca iltihaplanmada rol oynayan proteinin bir hücrede işaret vermesidir. Kansere rağmen, aynı zamanda depresyon, Alzheimer hastalığı, inflamatuar bağırsak hastalığı ve sedef hastalığı ile de ilgilidir.

Bu nedenle zencefil bu proteini etkili bir şekilde baskıladığı için, bu hastalıkları önleyebilir ve tedavi edebilir.

Bu nedenle, bu sağlıklı içeceği hazırlayın ve sağlığınızı optimize edin!

Zencefil Suyu Nasıl Hazırlanır İşte Tarifi

İçindekiler:

3-5 cm taze zencefil kökü Limon suyu 2 -3 bardak su Doğal bal

Hazırlanışı:

Zencefil kökünü bir kaseye rendeleyin ve su ve limon suyunu ekleyin. Sonunda saf bal ile tatlandırın. 5 dakika bekletin, arada sırada karıştırın ve bir bardağa süzün.

Zencefil suyunu gün boyunca ılık veya soğukken içebilirsiniz.

Açken zencefil suyu içtiğinizde vücudunuza ne olur?
Makaleye oy verin :