Bu basit germe hareketi dizlerinizi yıllarca genç hissettirecek!

Eğer obezseniz veya ekstra kilolarınız varsa bu oran% 66’ya çıkar, çünkü altta bulunan ayaklarımız tüm hareketlerimizi destekler ve büyük bir baskıya maruz kalır.

Diz ağrısı, kireçlenme, ağır yük kaldırma ve yaralanmanın bir sonucu olabilir, ancak bazı basit germe hareketleri yardımı ile rahatlatılabilir.

Eklemlerinizin sağlığını desteklemek için, şunları yaptığınızdan emin olmalısınız:

D vitamini, kalsiyum ve magnezyum açısından zengin, sağlıklı bir diyet tüketin Sağlığınız için uygun kiloda olmayı sürdürün Eklem stresini azaltmak için çevredeki kasları güçlendirin Hareketsiz bir yaşam tarzı sürdürüyorsanız ya da işiniz oturmayı gerektiriyorsa, hareketliliği sağlamak ve ağrıyı önlemek için her 10 dakikada bir yerinizden kalkıp biraz dolaşmalısınız. Daha fazla komplikasyonları önlemek için yoğun bir egzersiz yapmayın ve bunun yerine eklem hareketliliğini koruyacak aerobik havuzunu deneyin veya yürüyün. Her zaman egzersiz yapmadan önce biraz ısınma yapın ve soğuk kasları gererken dikkatli olun. Eklemleri güçlendirmek için 10 dakikalık enerjik bir yürüyüş yapabilir ve daha sonra germeyi deneyebilirsiniz.

Diz ağrısını yatıştırmak için bazı doğal ilaçların lokal uygulamaları söz konusu olduğunda, kesinlikle aşağıdakileri denemelisiniz:

Eklem ağrısı genellikle D vitamini eksikliğinin bir sonucudur, bu nedenle güneş koruyucu uygulanmadan 20 dakika boyunca güneş ışığından yararlandığınızdan emin olun. Kırmızı biberdeki antioksidanlar ağrı vericilerini inhibe eder ve arnika eklemi gevşetir ve böylece hareketliliği destekler. Limon kabukları kan akışını destekler ve şişmeyi azaltır. Bu nedenle, limon kabuğu rendeleyin, parçaları iyice sıkın ve bunları dizinize uygulayın. Daha sonra, alanı gazlı bezle örtün ve limon kabuğunu 2 saat etki göstermesi için bırakın. İngiliz tuzu magnezyum açısından yüksektir, bu nedenle doğrudan acı bölgelere uygulayabilirsiniz. Cilt mineralleri emecektir ve bu ağrı ve iltihabı yatıştırır. Ayrıca 2 yemek kaşığı yarım bardak su içinde çözülebilir, içine pamuklu bir bez koyun ve eklemlere uygulayın. Kompresörü 20 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Ayrıca, magnezyum serotonin üretimini teşvik edeceği ve tüm vücudunuzu rahatlatacağı için bazen Epsom banyosunun keyfini çıkarmanız gerekir. Zencefil, başka bir güçlü doğal iltihap sökücüdür. Hindistan cevizi yağının güçlü anti-enflamatuar özellikleri vardır, bu nedenle eller arasında bir çay kaşığı ısıtın ve dizlerinize ilk saat yönünde, sonra saat yönünün tersine 10-15 dakika sürerek ovalayın.

Diz ağrısını yatıştırmak için, aşağıdaki yiyecekleri de tüketmelisiniz.:

Jelatin, ağrıyı yatıştırıcı ve hareketliliği geliştiren, kolajen ve kemiğin ve bağ dokusunun bir bileşenidir. Pürelere ve yoğurtlara düz jelatin ekleyebilir veya bal, otlar, meyve suları ve baharatlarla karıştırabilirsiniz. D vitamini, yumurta, mantar, organik portakal suyu ve ton balığı, yabani somon, uskumru ve sardalya gibi yağlı balıklar gibi birkaç gıdada bulunur. Otlar: Acıyı hafifletmek ve iltihabı hafifletmek için, akşam çuhası, ısırgan otu ve Boswellia’yı (Akgünlük) kullanmalısınız. Anti-inflamatuar özelliklere sahip baharatlar arasında zencefil, kırmızıbiber, zerdeçal ve tarçın bulunur.

Özetle, diz ağrısını önlemek ve rahatlatmak için, yeterli uyku almalı, fiziksel olarak aktif olmalı, iyi beslenmeli ve sağlıklı bir vücut ağırlığında kalmalısınız.

Bu basit germe hareketi dizlerinizi yıllarca genç hissettirecek!
Makaleye oy verin :