Bu Doğal Gargara Diş Plaklarını Temizliyor!

Ağız sağlığının aslında genel sağlığınızı belirlediği gerçeğinin farkında olmayabilirsiniz. Ağız hijyeni prosedürünün önemli kısımlarından biri ağız gargarası kullanmaktır.

Aynı zamanda diş temizliğinden kaçan bakterilere ulaşırken ve savaşırken plağın varlığını azaltır. Aslında bakteri ve mikropların uzaklaştırılmasında son adımdır. Ayrıca, ağız temiz ve nefesi taze bırakır.

Çürüklerin uygun bakım ve sağlıklı bir diyetle iyileştirilebileceği bilinmektedir.

Bunlar, ev yapımı bir gargara kullanmanın avantajları:

Ucuzdur. Kendi ev yapımı gargaralarınızı yapabilir ve yine de harika etkilerinden yararlanabilirsiniz. Malzemeyi kontrol edersiniz: Tartarları tamamen güvenli ve doğal malzemelerle çıkarabilirsiniz. Kimyasal Kullanmazsınız: Ticari gargara ürünleri, zararlı kimyasallar, renklendiriciler, koruyucular ve suni tatlandırıcılargibi çeşitli katkı maddeleriyle doludurlar.

Bugün, sizi tartarlardan kurtaracak ve beyaz ve sağlıklı bir gülümseme elde etmenize yardımcı olacak,kabartma tozuna dayalı, etkili, ucuz, ev yapımı bir gargara tarifini sizlerle paylaşacağız.

Sodyum bikarbonat kesinlikle en güçlü en iyi temizleyicilerden biridir ve ağız hijyeni sağlamak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Güçlü ağartma ve leke çıkarma özelliklerine sahiptir, bu nedenle diş fırçalamada sıklıkla kullanılır. Ayrıca, boşlukların ve kötü nefesin nedeni olan tartar ve mikropları ortadan kaldıran antibakteriyel kapasiteye sahiptir.

Ev Yapımı Gargaranın Hazırlanışı:

Şunlara İhtiyacınız olacak:

1 yemek kaşığı kabartma tozu ½ çay kaşığı tuz ½ fincan hidrojen peroksit 1 bardak soğuk su ½ fincan ılık su Diş fırçası Kürdan

Hazırlanışı:

Tuz ve kabartma tozu birleştirmeli ve diş fırçasını biraz ılık suda ıslatmalısınız. Karışımı üstüne sürün ve dişleri ovun. Sonra tükürün. Bunu iki dakika boyunca tekrarlayın.

Daha sonra, hidrojen peroksiti ılık suyla karıştırın ve bir dakikalığına ağzı yıkamak için bu çözeltiyi kullanın. Gargarayı ağzınızdan çıkarın.

Sonunda, tartarı dişlerin arasından çıkarmak için bir kürdan kullanın. Soğuk su ile durulayın.

Bunu haftada iki kez tekrarlayın. Ayrıca her gün yağ çekmenizi tavsiye ederiz.

Ek ipuçları:

Zararlı maddeler içerebileceği için asla ağız gargaralarını yutmamalısınız. En iyi ağız sağlığı için, dişleri en az üç kez iyi kalitede diş macunu ile fırçaladığınızdan emin olun. Baharatlı yiyecekler tükürük bezlerinin çalışmasını tetikler ve tükürük, ağız boşluğunu doğal olarak sterilize eder. Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 03:10

Bu Doğal Gargara Diş Plaklarını Temizliyor!
Makaleye oy verin :