Bu Gıdalar Toksik Antifriz Dolu! Onlardan Kaçının!

Propilen glikol “anti” yi “antifriz” e sokar. ”Gıda, kozmetik ve ilaçlarda aynı amaca hizmet eder – donmayı önlerken nemi tutar.

FDA ve CDC, kimyasalın küçük miktarlarının insanlar için güvenli olduğu konusunda ısrar ediyor. Sonuç olarak, kızartmadan dondurma, buzlu çay, kutulu kek, anksiyete azaltıcı ilaçlar ve şampuandan her şeyde bulabilirsiniz.

Yine de Avrupa’da bulamazsınız; Orada bazı yönetim organları, gıda üretiminde kullanılmasını doğrudan yasakladı.

Cehaletin Kapsamı

Propilen glikol hakkındaki raporunda CDC, büyük bir sağlık sorunu olmadığını söylüyor. İronik bir şekilde, rapor ayrıca şunları söylüyor:

Solunum, kardiyovasküler, gastrointestinal, kas-iskelet sistemi, hepatik, renal, endokrin, dermal, oküler veya vücut ağırlığı etkileri ile ilgili hiçbir çalışma yapılmamıştır.

Başka bir deyişle, kimyasalın sağlık etkileri ile ilgili çok fazla araştırma yapılmamıştır. Sonuç olarak, CDC yeşil ışık veriyor – kimyasal hakkında bildiğimiz her şeye rağmen

Propilen Glikolün Sağlığa Olumsuz Etkileri

Böbreklerinize ve Karaciğerinize zarar verir

Propilen glikol, anksiyete tedavisi ilacı Lorazepam dahil olmak üzere birçok IV ilaçta yaşamaktadır. Araştırmacılar bu ilacı uzun süre kullanan kişilerin böbrek yetmezliği yaşadıklarını bulmuşlardır. Sonunda, organ, bileşiklerin normal hızda işlemesini durdurur.

Araştırmacılar ayrıca, propilen glikolünün karaciğer problemleri olan kişiler için tehlikeli olma eğilimine dikkat çektiler.

Bebekler İçin Tehlikelidir

Propilen glikolün güvenliği konusunda ısrar edenler, insan vücudunun onu hızlı bir şekilde metabolize ettiğini, dolayısıyla da hasara yol açacak kadar uzun süre vücutta kalmadığını iddia etme eğilimindedir.

Bu doğru değil.

Yetişkin vücutları propilen glikolü oldukça hızlı bir şekilde metabolize eder. Bununla birlikte, vücudunuzu terk etmeden önce hala çok zarar veriyor. Bu hasar, vücutlarında propilen glikolü hızlı bir şekilde metabolize etmeyen bebeklerde büyüktür.

Alerjik bir reaksiyona neden olabilir

Propilen glikol, bir anti-inflamatuar ilaç sınıfı olan kortikosteroidlerde bulunabilir. Bir çalışma, bu yerleştirmenin sıklıkla bilinmeyen alerjik kontakt dermatit nedeni olduğunu bildirmektedir.

Diğer bir deyişle, birçok insan bazı ilaçlarda kimyasal maddelere karşı kısa bir alerjik reaksiyon yaşamaktadır. Bu ayrıca kimyasalın güvenliği hakkında sorulara yol açıyor.

Ruhsal Hastalığa Neden Olabilir

Araştırmacılar e-sigara kullanıcılarını e-çiğ sıvı içinde propilen glikol varlığı konusunda uyarıyorlar. Niye ya? Aşağıdakiler dahil olmak üzere tüm zihinsel sorunlara neden olduğu için

Hiperaktivite Davranışsal değiştiriciler Depresyon Kas Koordinasyonu Bozukluğu (aşırı durumlarda)

Ve hala bu maddeyi kullanmaya devam ediyoruz. Bu çok saçma bir uygulama.

Propilen Glikoldan nasıl kaçınırız?

Bu kimyasaldan uzak kalmak her zaman bir bileşen etiketindeki “propilen glikol” kelimelerini aramak kadar kolay değildir.

Ayrıca Şu isimlerle de kullanılır

Propan-1,2-diol, E1520 A-Propilen Glikol 1,2-Dihidroksipropan Metilen glikol

Aşağıdaki öğelerin içerik etiketlerindeki terimlere karşı da dikkatli olun.

Aşağıdaki Kozmetikler gibi maddeler

Şampuan Vücut Yıkama Losyonu Cilt Kremleri Deodorant Islak Mendil

Aşağıdaki Gıdalar:

Salata sosu Soda Dondurulmuş tatlı Aromalı kahve Pasta Kaplama Şekeri

Propilen glikol ilaçlarını reçetenizin içerip içermediğini öğrenmek için lütfen doktorunuzla veya eczacınızla konuşunuz.

Alabileceğiniz herhangi bir propilen içeren ilacın yerini geçecek doğal ilaçlar konusunda sitemizdeki yer alan arşivimize bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Propilen glikol ile ilgili sağlık riskleri hakkında farkındalık yaratmak için lütfen bu yazıyı paylaşın.

Bu Gıdalar Toksik Antifriz Dolu! Onlardan Kaçının!
Makaleye oy verin :