Bunların sadece 6’sını kızartın ve 1 gün içinde vücudunuzu iyileştirin!

6 sarımsak dişi yemek sadece 24 saat içinde vücudunuzu iyileştirebilir! Sarımsak, süper bir besindir!

Soğanla yakın bir kuzen olan sarımsakın faydaları konusunda şaşıracaksınız.

Soğanlar, Sarımsak ve frenk soğanı hepsi Soğangiller ailesindendir. Alyum, bu güçlü gıdaların tümünde birincil bileşen. Alyum bu gıdalara güçlü hastalık-mücadele özellikleri verir ve onlara güzel bir tat verir.

Sarımsağın şifalı özelliklerinden yüzyıllardır yararlanıldı! Şifalı sarımsakların kullanımını eski Mısır zamanlarına kadar takip edebilirsiniz! Babiller, Yunanlılar, Romalılar ve Çinliler de dahil diğer eski uygarlıklar da kullanmıştır.

Sarımsak bir soğan şeklinde gelir. Her soğan yaklaşık 10-20 diş içerir. Vücudunuzu 24 saatte iyileştirmek için sadece 6 diş yiyebilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu ilaç yarım diş gibi az miktarda sarımsak kullanır. Sarımsaktaki bileşik Allicin (1) olarak adlandırılır. Allisin vücuda sindirim sistemi yoluyla girer ve tüm vücut boyunca dolaşır. Bu sarımsak yediğimiz ilk saat içinde olur. 2-4 saat içinde sarımsakdaki bileşikler kanser hücrelerini yok etmeye başlar! Ulusal Kanser Enstitüleri: “Sarımsaktan koruyucu (kanser) etkileri, anti-bakteriyel özelliklerinden veya kansere neden olan maddelerin oluşumunu engellemesinden, kansere neden olan maddelerin aktivasyonunu durdurmalarından, DNA onarımını geliştirmekten, hücre proliferasyonu veya hücre ölümünü indüklemekten kaynaklanır.

Sarımsak alınan 4-6 saat içinde, metabolizma yararlı özellikleri tanır ve aşırı sıvı ve yağları ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Sarımsak yemek, kan akışında T-hücreleriyle savaşan virüs miktarını arttırır. Florida Üniversitesi’nden beslenme bilimcileri, 2012 yılında Klinik Beslenme Dergisi’nde, sarımsak özü çekmenin soğuk algınlığı ve grip semptomlarının şiddetini azalttığını ve sarımsak özünü alanlarda belirtilerin daha hızlı gitmediğini bildirmişlerdir. Bilim adamları, sarımsak ekstresinin katılımcıların bağışıklık hücresi işlevini güçlendirerek çalıştıkları konusunda spekülasyon yaptılar.

6-10 saat sindirimden sonra sarımsak, hücresel seviyenin etkilerini sağladı. South Carolina Medical Üniversitesi’ndeki küçük bir grup araştırmacı, çok fazla sarımsak tüketmek isteyen herkes için faydalı bir şey keşfetti.

Bazı organo-sülfür bileşiklerinin sarımsak, sağlıklı hücreleri rahatsız etmeden beyin kanseri hücrelerini öldürdüğünü keşfettiler.

10-24 saatlik bir süre içinde vücut, ondan çok fazla fayda sağladı. 24 saat önce sarımsak dişi yediyseniz, muhtemelen harika hissedersiniz. Vücudunuz artık güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi yaşadı, kötü kolesterolü düşürdü, kemik gücünü iyileştirdi ve hatta daha iyi atletik performans gösterdi.

DİPNOTLAR:

Allicin : Sarımsakta bulunan, antibakteriyel özelliği olan, keskin kokulu, yağsı sıvı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 20:19

Bunların sadece 6’sını kızartın ve 1 gün içinde vücudunuzu iyileştirin!
Makaleye oy verin :