Doğal yöntemlerle Tansiyon Nasıl Hızlı Düşürülür?

Hipertansiyon, bireyin kan basıncı 140/90 mmHg’nin üzerinde olduğunda ortaya çıkar. Doğal olarak veya ilaçla tedavi edilebilir, ancak ikincisi genellikle kendi yan etkilerine sahiptir.

Bu durum sık görülür ve genellikle herhangi bir belirti veya bulgu göstermeden ortaya çıkar, ancak ağrı, bacak krampları, uykusuzluk, baş dönmesi, anormal kalp hızları ve hatta ölüm gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Yine de, tüm ilaç kullanmak istemeyen herkes için, bu probleme çeşitli doğal çözümler sunuyoruz.

Elma Sirkesi ve Karbonat

1/8 çay kaşığı karbonat ve biraz su ile bir çorba kaşığı elma sirkesini karıştırın. Günde iki kere bu karışımı için. Elma sirkesi, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve atardamar duvarlarını koruyan diğer besin maddelerinde yüksektir. Karbonat, kan basıncını ve vücudun pH seviyelerini düzenler.

Muz

Muz, sodyum seviyelerini düzenleyen ve kan basıncını normalleştiren potasyum bakımından yüksektir. Optimal sağlığınızı korumak için günde 2 muz tüketmelisiniz.

Limon suyu

Bir bardak suya limon sıkın ve kahvaltıdan önce her gün aç karnına tüketin. Limon Suyu vücudu nemlendirir, kan damarlarını rahatlatır, damar duvarlarını korur ve doğal sodyum redaktör olan çok sayıda vitamin ve potasyum sağlar.

Sarımsak

Sarımsak, gezegendeki en sağlıklı besinlerden biridir ve kolesterol ve tansiyonu etkili bir şekilde düzenler.

Nitrik oksit üretimini doğal olarak uyararak Diallyldisulfide, diallyltrisulfide, ve Allicin gibi kükürt bileşikleri içerir. Her gün 2 diş sarımsağı çiğ olarak tüketmelisiniz.

İşte kan basıncını kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Sağlıklı yiyecekler yiyin Düzenli egzersiz yapın Alkol ve sigaradan kaçının Günlük kafein tüketimini sınırlayın Tuzdan kaçının

Dipnotlar:

Diallyldisulfide: alil sülfür, (H2C=CHCH2)2S: renksiz veya açık sarı renkli, suda erimeyen, sarmısak kokulu sıvı.

Allicin:Sarımsakta bulunan, antibakteriyel özelliği olan, keskin kokulu, yağsı sıvı

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 01:21

Doğal yöntemlerle Tansiyon Nasıl Hızlı Düşürülür?
Değerlendir