Dünyadaki En İyi 25 Alkali Beslenme Önerisi

Ülkemizdeki standart diyet, abur cuburlar, işlenmiş ve genetiği değiştirilmiş gıdalarla dolu ve vücudumuzun işleyebilmesi için büyük bir yük oluşturmaktadır..

Ayrıca, Diyetimiz gerekli besinleri içermez ve vücuttaki pH dengesini bozan sayısız zararlı içerik barındırır.

Vücuttaki ortam alkali olmalıdır fakat bu tür sağlıksız yiyeceklerin tüketimi vücut ortamını asidik hale getirir ve böylece bağışıklık sistemi önemli ölçüde zayıfladığı için hastalığa daha yatkın hale gelir.

Bu nedenle, alkalileşen gıdaların alımını arttırmalı ve genel sağlığınızı iyileştirmelisiniz.

Bunlar, tüketebileceğiniz en iyi alkali yiyeceklerdir: 1. Zeytinyağı Zeytinyağı, E vitamini ve tekli doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. 2. Kavun Kavun Kalın bağırsağın kolon bölümünü temizler ve pH seviyesi 8.5 olan süper alkalindir. Ayrıca karpuzlar lif bakımından zengindir ve içeriğinde% 92 su vardır. 3. Keten Tohumu Keten tohumu E vitamini ve lif bakımından zengindir. Vücudu alkalize eder, iltihabı hafifletir ve menopozdaki ateş basmalarını azaltır. 4. İsviçre Pazısı Bu alkalin gıdası güçlü antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir ve ayrıca serbest radikallerin neden olduğu hasarı önler. 5. Karabuğday Karabuğday buğdayın yerine kullanılabilecek mükemmel bir besindir ve vücudunuza enerji vermek ve kardiyovasküler hastalıkları önlemek için kahvaltınızda harika bir seçenek olacaktır.

Aşağıdaki listede tüketebileceğiniz diğer 20 alkalileştirici besin bulunmaktadır:

Havuç – Bu beta-karoten bakımından zengindir ve görme yeteneğini arttırır. Mango – Bu kolon temizler. Lahana turşusu – Probiyotiklerde fermente gıdalar yüksektir. Ananas – Kilo kaybına yardımcı olur. Salatalık -% 90 su içeriği cildi nemlendirir, vücudu nemlendirir ve cilt sağlığını destekler. Greyfurt – Çok sayıda vitamin kaynağıdır. Maydanoz – Bağırsakları temizler. Kinoa [1] – Kan şekerini düzenler. Dut – bunlar zengin bir antioksidan kaynağıdır. Papaya – Bir müshil gibi davranır ve kolon temizler. Avokado – kalp sağlığını destekleyen sağlıklı tekli doymamış yağlar açısından zengindir. Muz – Olgun muzlar inanılmaz sağlıklı süper yiyeceklerdir. Brüksel Lahanası – Kanseri önleyebilir. Yonca Filizleri – Hormonları dengeler, enzimler sağlarlar ve sindirimi kolaydır. Sarımsak – Tansiyon kontrolü dahil olmak üzere çok sayıda sağlık özelliği vardır. Brokoli – Buharda brokoli kolesterolü düşürür. Yosunlar – Demir bakımından zengindirler ve vücudu alkalize ederler. Üzüm – Antioksidan ve vitamin bakımından zengindirler ve düşük tansiyona sahiptirler. Ispanak – Bu, en yüksek miktarda vitamin içeren sebzedir. Limon – Limonlar C vitamini açısından zengindir ve grip, soğuk algınlığı ve öksürük ile savaşırlar.

Dipnotlar:

[1] Kinoa Güney amerika’da yetişen tohumları yenen bir bitki

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 02:24

Dünyadaki En İyi 25 Alkali Beslenme Önerisi
Makaleye oy verin :