Evinizin etrafına tuz koymanız için harika sebepler

Öte yandan, ticari ev temizleyicileri sağlığımızı ve ailemizin sağlığını tehlikeye atan tehlikeli kimyasallarla yüklüdürler.

İşte bir temizlik ve güzellik ürünü olarak tuzun birkaç kullanımı:

Karıncaları kovar

Evinizdeki karıncaları ortadan kaldırmak ve pencerelerde, mutfak dolaplarında ve kapılarda yeniden görünmelerini önlemek için, bu bölgelere biraz tuz serpiştirin. Bu da evdeki rutubet ve nemi azaltacaktır.

Ev ve Araba Pencereleri Temizleme Maddesi

Dört litre ılık suya birkaç yemek kaşığı tuz ekleyin, karıştırın ve karışımları pencerelerde kalıcı lekeleri temizlemek için kullanın. Parlak hale getirene kadar onları ovalayın.

Araç pencerelerini aynı şekilde temizleyebilirsiniz ve işin güzeli, bu temizliğin etkileri uzun sürecektir.

Doğal Bakır, Gümüş ve Pirinç Parlatıcı

Bakır, pirinç ve gümüş süslemelerinizin rengini kaybetmesini önlemek için, elma sirkesini ve tuzunu karıştırın ve lekeleri ve kirleri gidermek ve parlaklıklarını korumak için bunları iyice silin.

Lavabo borularında tıkanıklığı açmak

Sıcak suya biraz tuz ekleyin ve bu karışımı mutfak ve banyo lavabosunun önünü açmak için kullanın. Yağları ve güçlü kokuyu giderecektir.

Giysilerinizin büzülmesini önler

Büzülmeyi önlemek ve kıyafetlerinizi yumuşak ve temiz hale getirmek için son yıkamada biraz tuz dökün. Bu, özellikle güneşli bir günde kıyafet parçalarını kurutuyorsanız kullanışlıdır.

Perde ve Kilim Renklerini Canlandırır

Biraz konsantre tuzlu su hazırlayın ve içine bir bez batırın. Daha sonra, kirleri ve lekeleri yok etmek için halıları, perdeleri ve halıları bu bezle ovalayın ve onların yeni görünmelerini sağlayın!

Diş Tedavisi

Bir bardak ılık suya biraz tuz ekleyin ve çözeltiyle ağzınızı yıkayın. Bu doğal bir gargara olarak hizmet edecektir ve ağız yaraları veya diş ağrısı durumunda size yardımcı olacaktır.

Diş beyazlatma maddesi

Ev yapımı bir diş beyazlatma ürünü hazırlamak için tuz ve kabartma tozu eşit miktarlarda karıştırın. Dişlerin doğal parlaklığını geri kazandıracak ve size beyaz inci gibi bir gülümseme verecek!

Gençleştirici banyo temizliği

Ev yapımı gençleştirici banyo temizliğine hazırlanmak için biraz tuz ve lavanta esansiyel yağı veya zeytinyağını karıştırın. Cildinize uygulayın, birkaç dakika etkisini göstermesi için bekleyin ve sonra ılık su ile yıkayın. Bu kir, pul pul dökülecek ve cildi gençleştirecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 23:29

Evinizin etrafına tuz koymanız için harika sebepler
Makaleye oy verin :