Gece Yarısında Uyanma Nedenleriniz!

Antik Çin tıbbı, gecenin belirli saatlerinde uyanmanızın, vücudun enerji meridyenleri saat sistemine bağlı olduğunu, iddia ediyor.

Farklı zamanlarda uykunuzdan uyanırsanız, bu, vücudun belirli kısımlarına karşılık gelen enerjilerin zayıflığının veya tıkanmasının bir sonucudur.

21:00 – 23:00 ( Akşam )

Bu süre zarfında uyuyamazsanız, stres ve endişelerden kaynaklanır. Kaygı ve korku sizi güvensiz hissettirir. Uykuya dalmak için, olumlu dualar okumanızı ve uykunuzu geliştirmek ve aklınızı yatıştırmak için meditasyon yapmayı deneyin.

23:00 – 1:00 ( Gece )

Şu anda safra kesesinin enerji meridyeni aktiftir, bu yüzden uykuya dalamazsanız, muhtemelen duygusal olarak hayal kırıklığına uğramışsınızdır. Kendinizi çok sık yargılayabilirsiniz, bu yüzden kendinizi affetmeye ve kendinizi olduğu gibi kabul etmeye çalışın.

1:00 – 3:00 ( Gece yarısı )

Bu enerji meridyeni karaciğere bağlıdır ve öfke ve eril enerjisini gösterir. Bu süre zarfında uyuyamazsanız, muhtemelen tutku, öfke, endişe ve suçluluk duygularından muzdarip olursunuz.

Duygularınıza bağlanmayı, soğutucu gıdaları tüketmeyi ve kendini sevdiren olumlamalar yapmayı denemelisiniz.

3:00 – 5:00 ( Sabaha Doğru )

Bu sırada akciğere bağlı meridyen en güçlü olanıdır, yani akciğerlere enerji verilir. Şimdi uyanmak, tıkanıklığın ya da akışla devam edememenin ve rahatlayamamanın bir tezahürü olabilir.

Derin nefes alın ve kendinizi evrenin akışına bırakın ve içinden geçtiğiniz duygusal sorunları kolaylaştırmaya çalışın.

5:00 –  7:00 ( Sabah )

Bu, kalın bağırsağa akan meridyenin aktivasyonunun zamanıdır. Kalın bağırsak sindirim sistemini detoksifiye eder, bu nedenle bu süre zarfında sıklıkla uyanırsanız, hayatınızda duygusal olarak engellenmiş veya kısıtlanmış hissedersiniz ya da ağır bir duygusal yük taşırsınız.

Rahatlamaya, sakinleşmeye ve işlerinizden kaynaklanan gerginliği serbest bırakmaya ve vücudun toksinlerini ve negatif enerjiyi temizlemesine izin vermeye çalışın.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 01:04

Gece Yarısında Uyanma Nedenleriniz!
Makaleye oy verin :