Hastalıkları Önleme ve Tedavide Çiğ Sarımsağın Faydaları

KALP HASTALIKLARI İLE SAVAŞIR 
Sarımsağın hem koruyucu bir etken olması ve hem de damar yağı bağlaması, kanda aşırı oranda yağ bulunması, damarda kan pıhtılaşması, yüksek tansiyon ve diyabet dâhil birçok kalp hastalığı ve metabolizma rahatsızlıklarının tedavisi için yararlı olduğu genel kabul görmüştür.

POTANSİYEL KANSER SAVAŞÇISIDIR   
Sarımsağın biyoaktif kükürt bileşikleri Kanser oluşumunun her aşamasında tedavi edici etkisi olduğuna ve  Kanser Riskini azaltan birçok yaşamsal süreçte rol aldığına inanılıyor.

KAN BASINCINI KONTROL EDER     
Sarımsağın polisülfürleri kan damarlarının açılması ve genişlemesine destek verir, bu da kan basıncını düşürür.

 ENFEKSİYONLARI VE SOĞUK ALGINLIĞINI TEDAVİ EDER   
Sarımsağın antimikrobiyal, antiviral ve antifungal özellikleri yaygın nezleyi hafifletmeye yardımcı olduğu gibi diğer enfeksiyonları da tedavi eder.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURUR   
Üç ay boyunca günde iki kez kafa derisi üzerine uygulanan sarımsak jelin alopesi için kortikosteroid alan kişileri olumlu etkilediği ve saç  dökülmesinin durduğu tespit edildi.

BUNAMA BELİRTİLERİNİ GİDERİR   
Sarımsak bilişsel hastalıkları artıran oksidatif hasara karşı vücudun koruyucu mekanizmalarını destekleyen antioksidanlar içerir.

ŞEKER HASTALIĞINI TEDAVİ EDER    
Sarımsak kan şekeri düzeyi için olumlu özellikler taşır. Bazı diyabet komplikasyonlarını azaltır veya durdurur. Enfeksiyonlarla savaşır, LDL Kolesterolünü düşürür ve dolaşıma katkı sağlar.     


 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 10:01

Hastalıkları Önleme ve Tedavide Çiğ Sarımsağın Faydaları
Makaleye oy verin :