Hint Yağının Daha Önce Bilmediğiniz 12 Harika Kullanımı!

Hint yağı en faydalı doğal yağlardan biridir ve güçlü tıbbi, antioksidan ve iyileştirici özelliklere sahiptir.

Ricinuscommunis bitkisinden türetilmiştir ve asla yemeklik yağ olarak kullanılmaz. Mineraller, proteinler ve çeşitli besinler açısından zengindir. Her zaman soğuk preslenmiş, organik, sızma hint yağı kullandığınızdan emin olun.

Hint Yağının Faydaları Neler? Hint Yağı Kırışıklıklar ile Savaşır

Yaraları, cilt sorunlarını ve kırışıklıkları azaltmak için hint yağı kullanın. Cildi gençleştiren elastin ve kollajen bakımından yüksektir. 4-6 ay boyunca her gün tekrarlayın.

Hint Yağı Kas ağrısını yatıştırır

Hint yağı kaslardaki ağrıyı hafifletir, bu yüzden bu sorunu çözmek için kullanın.

Hint Yağı Saç uçlarını Onarır

Bu yağı günde birkaç kez kuru saça uygulayın ve bölünmüş uçlarını onarın.

Hint Yağı Güneş yanığını iyileştirir

Biraz hintyağı ve hindistan cevizi yağını karıştırın ve bu karışımı güneş yanıklarını yatıştırmak, cildi nemlendirmek ve cildin onarım özelliklerini uyarmak için etkilenen bölgelere uygulayın.

Hint Yağı Kuru Cildi Besler

Hint yağı, derinin içine nüfuz eden ve onu nemlendiren doymamış yağlara sahiptir. Cildi beslemek ve cildin sağlığını desteklemek için bu yağın kalın bir tabakasını cilde sürün.

Hint Yağı Saç Bakımına Yardımcı Olur

Hint yağı kafa derisinin pH seviyelerini düzenler, bölünmüş uçları onarır, kepekleri azaltır ve saçın kırılmasını önler. Kullanımından sonra saçlar parlak, sağlıklı ve ipeksi hale gelir. Hint yağını saç derisine ve saç ucuna kadaruygulayın. Ertesi güne kadar etkisini göstermesini bekleyin ve sonra durulayın. Ayrıca badem veya hindistancevizi yağı ile karıştırabilirsiniz.

Hint Yağı Streç İzlerini Önler

Hamilelik döneminden sonra ve sonrasında streç izlerinin ortaya çıkmasını önlemek için, bir çorba kaşığı hint yağı ve 2 yemek kaşığı badem yağı karıştırmalısınız.

Daha sonra karışımı etkilenen bölgelere uygulayın. Ayrıca her gün 10 dakika Hint yağı ile masaj yapabilirsiniz ve bir plastik poşet sarın. Yarım saat bekletin. Hint yağı içindeki doymamış yağlar, cildin dokuları geri kazanmasını ve durumunu iyileştirmesini destekler.

Hint Yağı Vücut temizliğine yardımcı olur

Bir kaç çorba kaşığı bu yağı biraz portakal suyu ile karıştırın ve sistemi temizlemek için alın. Etkileri 2-5 saat sonra başlar.

Hint Yağı Kirpik ve Kaşları Kalınlaştırır

Hint yağının kirpiklere ve kaşlara 2-3 hafta süreyle uygulanması, onları kalınlaştıracak ve büyümelerini artıracaktır.

Hint Yağı Narin tırnakları ve mantarları tedavi eder

Hint Yağı ve zeytinyağı karışımı tırnaklarınızın sağlığını artıracak ve aynı zamanda mantarla savaşacaktır.

Hint Yağı Kuru dudakları onarır

Biraz gliserin, bir çorba kaşığı hint yağı ve birkaç çorba kaşığı limon suyu karıştırın. Bu karışımı dudaklara uygulayın ve gece boyunca etkisini göstermesi için bekleyin. Ayrıca Hint Yağı ve badem yağının bir kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

Hint Yağı Nasırları Tedavi Eder

Hint yağı nasırları tedavi edecek ve topuğun derisini nemlendirecektir. Ayakları ılık suya 10 dakika kadar ıslatmalısınız ve kuru, kalın deriyi çıkarmak için birpomza taşı ile ovalamalısınız.

Ardından, bunları yıkayın ve bir havluyla silin. Birazhint yağı içine bir pamuk topu ıslatın ve boynuzlaşma veya nasır üzerine uygulayın. Gazlı bez veya bandajla sabitleyin ve birkaç saatliğine bırakın. İstediğiniz etkileri alana kadar tekrarlayın.

Hint Yağı Doğumu Kulaylaştırır

Hint Yağı, bağırsaklarda kasılmaları uyaran,rahim kasılmalarına neden olan güçlü bir müshildir. Yine de, bu yöntem ancak beden doğum için hazırlanmışsa etkili olur.

Dipnotlar:

Streç: Cildin obeziteden ya da hamilelik sırasında şişmesinden kaynaklanan, özellikle karnın üzerinde bulunan çizgiler ya da şeritler.

Elastin: Esnetin: esnek dokunun temel yapısı olan protein.

Kollajen: Bağ dokusunun ana proteini olan bir tür albüminoid

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 10:11

Hint Yağının Daha Önce Bilmediğiniz 12 Harika Kullanımı!
Makaleye oy verin :