İpeksi ve Parlak Saçlar için 5 Doğal Tarif

Faydalı Bilgin – O zaman doğru adrestesiniz.

İpeksi ve parlak saçlı olması sağlığınızın, gençliğinizin ve yerinde bakımın bir işareti olurdu değil mi? Saçınız, hayatınızdaki veya çevrenizdeki olayları bile yansıtma özelliğine sahip olabilir. Dolayısıyla saçınıza bakmanız ve bu konuda kendinizi mutlu hissetmeniz önemlidir.

Büyük ihtimalle, saçınıza pahalı ve zorlayıcı yaklaşımlar denediniz değil mi? Belki de işe yaramadılar, tam tersine, istediğiniz gibi olmadı değil mi? Bu nedenle, saç bakımınıza yardımcı olacak ve saçınızı güzelliğinizin ve gençliğinizin zirvesinde tutacak bazı organik yollar göstereceğiz.

1. Muz ve Yumurta
Muz ve Yumurta

Bir muz alıp küçük dilimler halinde kesiyoruz. Daha sonra bir yumurta sarısı ilave ediyoruz ve yoğun bir karışım elde edilinceye kadar yumurta sarısı ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Ve saçımıza kullanıyoruz. İstersek yoğurt ile karıştırabiliriz. Siz saçlarınızı gördükçe mutlu olacaksınız, saçlarınız da size minnettar kalacak.

2. Mayonez
Mayonez

Mayonez saçlarınız için bir bakım kremi gibi hal alacaktır. Mayonezdeki yağ nedeniyle biraz rahatsız edici olacağı yönünde sizi uyarmak istiyoruz, ancak yararlı bir yöntem olacağı konusunda da eminiz. Yapmanız gereken şey mayonezi saçlarınıza maskede olduğu gibi kullanmaktır. Ve 20 dakika dinlendirmelisiniz.
Daha rahat yapmak için ise, elinize plastik bir eldiven geçirmenizi tavsiye ediyoruz. 20 dakika sonra maskeyi çıkarmak için yıkayınız tabiki de. İsterseniz bakım kremi olarakta kullanabilirsiniz. Kuru saçlarda daha etkili olacaktır.

3. Meyve Maskesi
Meyve Maskesi

Bu işlem için biraz zaman ve bazı temel ürünler lazım. Öncelikle, iki muz soyulmuş ve ezilmiş olacak. Sonra, iki portakal sıkıyoruz ve suyu ezilmiş muz ile karıştırıyoruz.
Sulu bir ceviz haline gelene kadar karıştırıyoruz. 5 çorba kaşığı bal ekliyoruz. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Saçlarınızı parmaklarınızla masaj yaparak uyguluyoruz. 2 saat boyunca dinlenmeye bırakıyoruz ve saçımızı yıkıyoruz.

4. Aloe vera ve Bal
Aloe vera ve Bal

Aloe ve balın saç üzerinde bilindiği gibi parlatma etkisi vardır. Yapmanız gereken çok kolay. Aloe yapraklarının 4’ünü alın ve içindeki jeli çıkarın. Ayrıca 3 çorba kaşığı bala ihtiyacınız olacaktır. Bu bileşenleri şampuanımıza ekliyoruz ve işlem tamamlanıyor sonra da yıkayınız.

5. Avokado
Avokado

Avokado saçlarımıza gerekli miktarda nem oluşumunda yardımcı olur ve bununla birlikte saçımızı besler, durum böyle olunca yumuşak ve parlak saçlara sahip olmamız için önümüzdeki engeller kalkmış olur. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlarda etkili bir yöntem olduğunu belirtmek isteriz.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 02:30

İpeksi ve Parlak Saçlar için 5 Doğal Tarif
Makaleye oy verin :