Kalp Krizi, Hipertansiyon ve Kolesterole karşı koyan Hurma!

Hurma, çok sayıda besinle yüklü en faydalı meyvelerden biridir ve metabolizmayı hızlandıran, inme ve kalp krizlerini önleyen, kolesterol seviyelerini düzenleyen ve hipertansiyonu tedavi eden sağlıklı bileşiklerdir. Bunların en önemli sağlık yararlarından bazıları:

Güçlü Kalp

Kalbinizi güçlendirmek ve kalp sorunlarını önlemek için, akşamdan birkaç hurma ıslatın ve sabahları suyunu içirin.

Kan Basıncını Düzenler

Hurma magnezyum ve potasyum bakımından zengindir, bu yüzden yüksek tansiyon durumunda etkilidirler. 5-6 hurmadan oluşan bir porsiyon, kan akışını hızlandırmak ve kan basıncını düzenlemek için yeterli olan yaklaşık 80 mg magnezyum sağlar.

Kolesterolü Düzenler

Hurma kan pıhtılaşmasını önler ve kan damarlarını temizler ve kolesterol seviyelerini kontrol eder.

Felci Önler

Hurma, Felci önleyen ve sinir sisteminin sağlığını destekleyen zengin bir potasyum kaynağıdır. Bu tür sorunları önlemek için günlük 400 mg potasyum alın.

Demir Bolluğu

Demir, kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin oluşumuna yardımcı olur ve oksijen akışına yardımcı olur. Hurmadaki yüksek demir içeriği özellikle çocuklarda ve hamile kadınlarda anemi durumunda faydalıdır. 100 gramlık tek bir porsiyon 0.9 mg demir sağlar, bu da önerilen demir alımının% 11’ini oluşturur.

İshal Tedavisi

Hurmadaki Potasyum bağırsaklardaki mikroflora üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve ishali önler

Kabızlığı Hafifletir

Sadece akşamları birkaç hurmayı suda bekletin ve sabahları sıvıyı tüketin, bu güçlü bir müshildir ve bağırsakların işlevini artıracaktır.

Sağlıklı Kiloda Kalmanızı sağlar

Ekstra kilo vermek için sabahları aç karnına hurma tüketmelisiniz. Yine de, şeker bakımından da zengin oldukları için onları yüksek miktarlarda tüketmeyin.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 19:58

Sending
User Review
0 (0 votes)