Küçük evler için çalışma odası dekorasyon fikirleri

Faydalı Bilgin - Eviniz küçük ve çalışma odanız için bir türlü düzenle yemediniz mi? Küçük evler için bulduğumuz bu çalışma odası dekorasyon fikirleri tam size göre...

Faydalı Bilgin – Küçük evlerin ortak problemi ‘Nasıl olacak?’ düşüncesidir. Halbuki plan ve düzen çerçevesinde küçük bir alanda dünyaları sığdırabilirsiniz.

1516176818-bnUu.jpg

Küçük evlerde kişiyi düşündüren düşüncelerden  biride ‘Neyi nereye koyacağım’ düşüncesidir. Ancak plan ve tarzınızı göz önünde bulundurarak küçük bir evde harikalar yaratmak mümkündür. Ancak çalışma alanları genellikle evin farklı bir odasına yapılsada bu durum ne yazık ki küçük evlerde mümkün olmamaktadır.

1516176815-Wh7N.jpg

Günümüz teknolojisinin yaygınlaşmasıyla ”home office” kavramı hayatımıza girdi. Böylelikle evde bulunduğunuz zamanlarda evinizin bir köşesine çalışma alanı nasıl oluşturabilirsiniz hep beraber bakalım…

1516176816-V8e0.jpg

İlk olarak yapmanız gereken ilk şey evinizin her köşesini keşfetmek olmalıdır. Belki evinizde dikkat etmediğiniz bir köşede ufak bir boşluk veya iki sütun arası boşluk bulabilirsiniz.

1516176816-wwPt.jpg

Bu noktada yapmanız gereken evinizde değerlendirebileceğiniz köşeleri keşfetmek olmalıdır. Böylelikle ölçüleri oluşturarak küçük bir masa ekleyebilir ve tarzınıza göre renklendirebilirsiniz.

1516176817-fQnu.jpg

Küçük bir evde çalışma alanı oluşturmak için salonunuzun bir köşesine ince küçük bir masa ekleyerek çalışma alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Çalışma alanınızdaki duvara duvar kağıtları veya çerçeveler ekleyerek tasarlayabilirsiniz.

1516176816-JBpH.jpg

Çalışma alanınızda eğerki daha marjinal bir ortam yaratmak isterseniz çalışma alanı oluşturduğunuz köşeye kara tahta boyası uygulayabilirsiniz. Böylelikle çalışırken notlarınızı tebeşirle duvara not alabilirsiniz. Böylelikle bu kurgu evinize farklı bir hava katmış olacaktır.

1516176817-IPae.jpg

Eğerki çalışma alanızı evin öteki odalarıyla paylaşıyorsanız o odanın işlevini aynı zamanda kısıtlamamalısınız. Bunu gömme dolap veya kitaplık ile yapabilirsiniz. Çalışmanız bittiğinde böylelikle çalışma alanınızı gizleyebilirsiniz.

1516176817-WTEk.jpg

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Küçük evler için çalışma odası dekorasyon fikirleri
Değerlendir