Peynir Altı Suyunun Faydaları Neler?

Faydalı Bilgin –  Daha önce adını bile duymadınız mı yoksa? Hadi okuma vakti!

1. Güç arttıcıdır ve kasları oluşturmaktadır
Güç arttıcıdır ve kasları oluşturmaktadır

Peynir altı suyu, karbonhidratlardan ya da yağlardan fazla kalori almadan diyetinize protein eklemenin en etkili yoludur. Tipik olarak yüzde 80 ila 90 oranında protein içerir; bu, vücuda kas ve güç oluşturmak için ihtiyaç duyduğu şeyleri sağlarken, egzersiz sonrası çabucak iyileştirir.

2. Yağ yakıcı özelliği vardır
Yağ yakıcı özelliği vardır

Vücuttaki fazla yağları yakıcı özelliği bulunmaktadır.

3. Kan şekerini düzenler
Kan şekerini düzenler

Yemeklerden hemen önce yüksek glisemik indeksle tüketildiğinde kan şekeri seviyelerini stabilize edebilir. İnsülin üretimini uyarır ve kan şekeri düzeylerinde belirgin artışlar önlemektedir.

4. Enerji arttırıcı özelliği vardır
Enerji arttırıcı özelliği vardır

Peyniraltı suyu proteini, egzersiz veya ağır aktivite sırasında bir enerji kaynağı olan glikojeni arttırır ve enerji dengesini etkileyen bir hormondaki leptin etkisini artırır. Ayrıca, peynir altı suyu kolayca sindirebilir ve vücuda girer, çünkü bu hızla enerjiye dönüştürülür ve doğal olarak enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir.

5. Bağışıklığı güçlendirmektedir
Bağışıklığı güçlendirmektedir

Peynir altı suyu proteini, bağışıklık fonksiyonunu olumlu şekilde etkileyen ve antimikrobiyal aktiviteyi gösteren birçok protein ve vitamin D vitamini içerir.

6. İnsan ömrünü uzatır
İnsan ömrünü uzatır

Peyniraltı suyu proteininin yaşlanmayla ilişkili olan ve açlık almadan gıda emilimini artıran kas israfını azaltarak ömrünü uzattığı görülmüştür.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 00:59

Sending
User Review
0 (0 votes)