Sirke İle Yabani Ot Temizliği ve Doğal Bahçe İşleri ile ilgili 6 Pratik Bilgi

Komşum Sirke İle Yabani Otları Öldürüyor - Aynı zamanda Bahçıvanlıkla ilgili Diğer 6 Doğal yönteme ilişkin ipuçlarını Faydalı Bilgin Editörümüz sizler için derledi.

Sürekli ve uygun bir bakımla bahçeler, Dünya üzerindeki küçük cennetleri temsil edebilir. Ancak bahçıvanlar bunun kolay bir iş olmadığını ve yabani otların kendileri için en kötü kâbus olduğunu biliyorlar.

Zararlı bitkileri yok etmek ve ortadan kaldırmak oldukça zor bir görevdir.

Ancak, profesyonel bir bahçıvan, bu ortak sorunu çözmenize yardımcı olacak ve bahçenizin güzelliğinin tadını çıkarmanızı sağlayacak 6 harika ipucunu sizinle paylaşmaya karar verdi.

Sirke

Güçlü bir doğal herbisit olan sirke, asetik asit bakımından zengindir ve sirke bitkide yapraklardan nemi çeker, ancak yaprakları dışında bitkinin herhangi bir yerine püskürtmeyin!

Kaynar Su

Bitkilerin tepesine veya etrafına bir tencere kaynar su dökün. Bu zararlı bitkileri yok edecek ve bahçeniz kısa zamanda istenmeyen bitkilerden arınacaktır.

Mısır Unu

Bitkileriniz büyüdükten sonra, zararlı ot tohumlarının çimlenmesini önlemek için biraz mısır unu serpin.

Elle Çıkarma

Bu en yaygın yöntemdir ve zaman açısından test edilmiştir. Toprağı bir mala ile gevşetin ve sonra otu dışarı çekin. Tohumların dökülmesini önlemek için bahçe eldivenleri giyin.

Tuz

Yabani otları kurutmak için üzerlerine tuz serpin. Yine de, çok fazla kullanmayın, çünkü toprağın dengesini bozarsa, bitkilerinize zarar verebilir. Biraz suya üçte bir oranında tuz ekleyin ve karıştırın ve sadece yabani otlara serpin.

Saman Örtüsü

Yabancı ot tohumlarının çimlenmesini ve büyümesini önlemek için, güneş ışığının toprağa ulaşmasını engelleyen saman örtüsü kullanın. Bu, yabancı ot tohumlarının toprağa girmesini de engelleyecektir.

Dipnotlar:

Herbisit: Bitkileri yok eden madde.

Bu yayını faydalı bulduysanız, bu gönderiyi paylaşarak daha fazla insana ulaşmasına yardımcı olun

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. TamamDaha Fazla