Sivrisinekleri Kovma Açısından Pahalı Markalardan Daha Etkili Doğal Karışım!

Öte yandan, böcekleri evden uzak tutabilmek için tamamen güvenli ve oldukça etkili bir doğal yol vardır ve sonuçları pahalı marka kimyasalların etkilerinden çok daha iyidir! Bu güvenli ve etkili madde limon okaliptüs yağıdır.

Birçok çalışma limon okaliptüs yağının ve pahalı marka kimyasalların etkilerini karşılaştırmış ve limon okaliptüs yağının sivrisinek ısırıklarını önlemede% 12 daha etkili olduğunu bulmuştur.

Bunun nedeni, limon okaliptüs yağında sivrisineklerin insanları bulmasına yardım eden karbondioksit ve laktik asit gibi sinyalleri bloke eden aktif bileşenin p-metan-3,8-diol (PMD) olmasıdır.

PMD, BeyondPesticides.org tarafından “en az toksik” kategorisinde sınıflandırılmıştır. Bu nedenle, gözlerinizi tahriş edebilir, ama asla daha fazla bir zararı yoktur. Öte yandan pahalı marka kimyasallar çok daha zararlıdır.

Canlılar üzerindeki etkilerini anlamak için, aslında sivrisineklerin antenleri üzerindeki reseptörleri bozduğunu unutmayın.

Pahalı Marka Kimyasallar cilde kolayca emilir ve daha sonra bağırsak ve merkezi sinir sistemine gider ve Şunlara yol açar:

Uykusuzluk hastalığı Nöbetler Kas koordinasyon sorunları Bellek Kaybı Kaybolma Ölüm

Çocuklar, pahalı kimyasal markalarına daha uzun süre maruz kaldıklarında, ölüm riski ve diğer ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir. Risk, ABD’nin birçok pahalı kimyasal markalarının ürünlerini çocuk güvenliği gerekçesiyle yasaklamasını sağlayacak kadar yüksektir.

O pahalı kimyasal Ürün etiketlerinin aşağıdaki uyarıları taşıması zorunlu kılınmıştır:

Kapalı alanlarda püskürtmeyin Küçük çocukların ellerine veya gözlerinin ve ağızlarının yakınına uygulamayın. Kesikler, yaralar veya tahriş olmuş ciltlere uygulamayın. Küçük çocukların bu ürünü uygulamalarına izin vermeyin Giysilerin altında kullanmayın Eve döndükten sonra, temas edilen cildi sabun ve suyla yıkayın.

Yukarıda pahalı kimyasal markaların onca tehlikesine rağmen Limonlu Okaliptus yağının riski hemen hemen yok gibidir. Limon okaliptüs yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken tek şey gözlerinizi korumaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 02:26

Sivrisinekleri Kovma Açısından Pahalı Markalardan Daha Etkili Doğal Karışım!
Makaleye oy verin :