Topuklardaki çatlakları birkaç günde iyileştiren yöntem!

Topukların çatlaması sadece ciddi bir sağlık durumu değil, aynı zamanda çok acı verici, kalıcı ve yaşam kalitesini bozabilen bir durum.

İşin sırrını Büyükannem ’den öğrendim. Sadece birkaç gün içinde topuklarımdaki çatlakları iyileştirdi. Bu problemin kıymetli zamanınızın bir kısmı ve sizin birkaç basit malzemenize mal olacak kolay bir çözümü olmasına rağmen.İşiniz bittikten sonra, yenilenmiş ayakların daha önce olduğu gibi çalıştığını izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz

İşte Topuklardaki çatlakları birkaç günde iyileştiren yöntem

1. Adım – Sıcak Su Tedavisi

Gerekli Malzemeler

Hafif Ilık Su 2 Kaşık Kabartma Tozu (Karbonat ) Sünger Taşı ( Ponza Taşı ) 2 Kaşık tuz

Yapılışı:

Küvette ılık su dökün. Kabartma tozu ve tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Ayaklarınızı suya sokun ve 15 dakika boyunca harekete bırakın. Son olarak, ponza taşı ile sağlıksız deriyi pul pul dökün ve ayaklarınızı kurulayın.

2. Adım – Losyon

Gerekli Malzemeler

2 Kaşık sıvı yağ Şeker

Yapılışı:

Bir kase alın ve 2 kaşık sıvı yağ ve 1 kaşık şekeri karıştırın. Bu losyon ile 5 dakika masaj yapın. Son olarak, her zamanki gibi durulayın

3. Adım – Nemlendirici

Gerekli Malzemeler

Bir Mum Sıvı yağ

Yapılışı:

Bir kâsede 2 kaşık yağ ve bir parça mum ekleyin. Malzemeyi eriyene kadar kâse içinde sıcak suya koyun. Eridikten sonra karışımı soğumaya bırakın ve ayaklarınıza sürün. Yatmadan önce kışlık çoraplarınızı giyin.

İşte bu kadar ! Ayaklarınız bir kez daha tamamen taze ve sağlıklı.

Sending
User Review
0 (0 votes)